MuSiC4u
Salut ! ;x Bine ai venit pe MuSiC4U. Inregistreza`te si fi unu dintre noi ! ;x ! Stafu`l music4u ! ;x
MuSiC4u
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Transformers[2007]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ReikO
Admin



Mesaje : 52
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Mioveniii ;x

Transformers[2007] Empty
MesajSubiect: Transformers[2007]   Transformers[2007] I_icon_minitimeMar Apr 20, 2010 5:18 pm

download torrent Transformers[2007]DvDrip

Subtritarea o gasiti pe www.subs.ro Smile

Transformers[2007] B4b2q8

Razboiul lor. Lumea noastra.

Anul 2007 aducea pe marile ecrane un film asteptat de multe lume. Transformers este un film sci-fi bun, dar nu poate fi ridicat la rangul de capodopera, dupa cum afirma unii fani. S-au investit multi bani in efecte speciale si din pacate cam la acest aspect se rezuma tot filmul. Regizorul este Michael Bay, acelasi om din spatele Pearl Harbor (2001) sau Bad Boys II (2003).


Elevul de liceu Sam Witwicky (Shia LaBeoeuf) isi cumpara prima masina, care se dovedeste a fi Autobot Bumblebee. Acesta din urma il apara pe Sam si pe prietena sa, Mikaela Banes (Megan Fox) de baricadaa Decepticon, inainte de sosirea Autobot-ilor pe Pamant. Situatia se incinge cand Autobot-ii ataca o baza americana din Qatar. Sam si Mikaela se trezesc in lupta de aparare a Pamantului impotriva Decepticon-ilor.
Nu stiu in ce masura Transformers poate fi numit un film artistic. Daca ar fi sa ignoram complet personajele ireale si imposibile din punct de vedere fizic, s-ar putea zice ca Transformers are o poveste impresionanta - salvarea lumii de fortele raului. Dar sa fim seriosi, masini care sunt de fapt roboti uriasi? Numai auzind acest lucru imi doresc si mai mult sa “laud” acest film. Critic acest film nu din cauza ca este prost sau mediocru, ci pentru ca multa lume il supraapreciaza. La mult timp de la vizionarea Transformers, nu sunt in stare sa-mi amintesc numele acelor masinarii. Altii iti spun si ce masini sunt, ce culoare au si ce cd-uri cu muzica au in interior. Este un pic cam exagerat.

Megan Fox a devenit emblema acestui film. Si nu se datoreaza interpretarii exceptionale sau rolului original, ci fizicului invidiat de multe actrite de la Hollywood. In acel an daca nu ma insel, a fost chiar numita cea mai frumoasa persoana din lume. Nominalizarea Transformers la Oscar nu mi se pare in totalitate justificata.


Ultima editare efectuata de catre ReikO in Mier Apr 21, 2010 2:13 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://music4u.forumgratuit.ro
STARRR ! ;x
Admin



Mesaje : 11
Data de inscriere : 21/04/2010

Transformers[2007] Empty
MesajSubiect: Re: Transformers[2007]   Transformers[2007] I_icon_minitimeMier Apr 21, 2010 2:07 am

Good ! Mad
Sus In jos
 
Transformers[2007]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Transformers 2: Revenge of the Fallen

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MuSiC4u :: Download [ ZONE ] :: Filme-
Mergi direct la: